Miejski tabor z nowoczesnymi autobusami

Jarocińskie Linie Autobusowe wzbogaciły się o 4 nowoczesne pojazdy marki Volvo, które od tygodnia można spotkać na drogach gminy Jarocin. Teraz miejski tabor będzie nie tylko bardziej ekonomiczny, ale przede wszystkim bardziej bezpieczny.

Każdy z 12-metrowych niskopodłogowych pojazdów może przewozić jednocześnie ok. 100 osób. Szerokie wejścia i przejścia ułatwiają komunikację osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych, szczególnie wózkiem inwalidzkim i dziecięcym. Autobusy posiadają stabilne podłoże i 39 ergonomicznych, wygodnych siedzeń. Każdy z nowych autobusów miejskich jest klimatyzowany. - Dzięki tym autobusom możemy podnieść komfort, bezpieczeństwo i jakość świadczonych usług. To nowoczesne, ekologiczne, a przede wszystkim bardzo bezpieczne pojazdy – mówi Przemysław Musielak, prezes Jarocińskich Linii Autobusowych.

Konstrukcja nadwozia i dach pojazdu są wykonane z aluminium. Dzięki temu są one bardziej odporne na korozję i powodują dłuższy okres eksploatacji taboru. Aluminiowa konstrukcja sprawia, że w efekcie masa pojazdu jest mniejsza, a zużycie paliwa i emisja spalin niższe. Autobus napędzany jest silnikiem spełniającym najbardziej wymagające normy czystości spalin Euro 6. – Lżejsza konstrukcja pozwala zaoszczędzić do 10% kosztów paliwa bez ograniczania potrzebnej mocy i elastyczności. Na jednym pojeździe jesteśmy w stanie zaoszczędzić ok. 7,5 tys. zł w roku – podkreśla Przemysław Musielak, prezes JLA. W przeliczeniu na 4 zakupione autobusy oszczędności będą sięgać 30 tys. zł rocznie.

Nowoczesne autobusy posiadają wiele udogodnień dla osób korzystających z multimediów. Na pokładzie każdego z pojazdów zamontowane zostały osiem portów USB, dzięki którym będzie można uzupełnić baterie smartfonów lub tabletów. Autobusy są wyposażone w monitoring, system audiowizualny do odtwarzania treści informacyjnych na bazie monitora LCD i bezprzewodową sieć internetową typu WiFi.

Wszystkie cztery nowe autobusy będą kosztowały 3,5 mln zł i zostały zakupione przez Jarocińskie Linie Autobusowe z emisji obligacji.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Facebook