Nowe autobusy i myjnia

W najbliższych dwóch latach spółka Jarocińskie Linie Autobusowe chce zakupić 10 przyjaznych dla środowiska autobusów. W tym roku JLA planuje odświeżyć tabor zakupem dwóch pojazdów, kolejnych 8 pojawi się w 2018 roku.
DSC_0031_Snapseed

Autobusy napędzane nowoczesnymi i ekologicznymi silnikami spełniającymi najbardziej rygorystyczną normę czystości spalin Euro 6, zastąpią najstarsze pojazdy o najniższym komforcie podróży, najsłabiej spełniające standardy ekologiczne i najgorzej przystosowane do przewozu niepełnosprawnych. - Przede wszystkim zależy nam na poprawie bezpieczeństwa osób korzystających z transportu i zwiększeniu komfortu jazdy pasażerów – mówi Przemysław Musielak, prezes JLA sp. z o.o. Jednocześnie prezes JLA podkreśla, że inwestycja przyczyni się do skrócenia czasu przemieszczania się pasażerów, a dla spółki oznacza zmniejszenie kosztów eksploatacji taboru. Jeden z autobusów będzie dostosowany do kursów dalekobieżnych o wysokim standardzie wyposażenia.

Zakup autobusów to największa, ale nie jedyna inwestycja, którą planuje zrealizować JLA. W 2018 roku spółka zamierza wybudować na terenie zajezdni myjkę samochodową, która będzie miała zastosowanie w codziennym myciu pojazdów. - W chwili obecnej myciem autobusów zajmują się kierowcy, którzy czynność tę wykonują ręcznie. Myjnia autobusowa, będzie działała samodzielnie, a średni czas mycia autobusu wyniesie mniej niż 10 minut – informuje prezes JLA. Maszyna obsługiwana będzie przy pomocy panelu sterowniczego i będzie mogła pracować całą dobę, obsługując dziennie nawet około 160 pojazdów. Myjka samochodowa będzie dostępna także dla zewnętrznych odbiorców - posiadaczy samochodów ciężarowych i osobowych. - Inwestycja w tak nowoczesny obiekt jest potwierdzeniem tego, że nasza spółka dąży do ciągłej poprawy jakości usług – uważa burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Ekologiczna myjnia wykorzystywać będzie zamknięty obiekt wody. Dzięki niezawodnej technologii i niskim kosztom eksploatacyjnym, jest niezwykle przydatnym rozwiązaniem dla taboru pojazdów JLA – podkreśla burmistrz Pawlicki.

Plany spółki na rok 2018 sięgają dalej. Myśląc o oświetleniu zajezdni i myjni autobusowej JLA zamierza zamontować energooszczędne lampy ledowe. Do pozyskania energii elektrycznej z naturalnych źródeł, na dachu budynku spółki zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, co pozwoli zmniejszyć koszty energii elektrycznej. Na terenie zajezdni zostaną także wymienione, zmodernizowane, bądź powstaną nowe słupy oświetleniowe z lampami LED.

Na realizację inwestycji spółka zamierza wyemitować obligacje przychodowe o wartości ponad 10 mln zł.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Facebook