EuroSymbol dla JLA

Jarocińskie Linie Autobusowe zostały laureatem drugiej edycji programu Symbole prowadzonego przez Monitor Rynkowy w Dzienniku Gazecie Prawnej. Spółka została doceniona za pozyskiwanie i wykorzystanie środków unijnych, uzyskując wyróżnienie EuroSymbol Komunikacji Miejskiej 2012.

- Bardzo cieszymy się, że nasze sukcesy zostały dostrzeżone na forum ogólnopolskim - mówi Grzegorz Mirkiewicz, prezes JLA. - Co więcej, to nagroda nie tylko dla nas jako firmy, ale także dla naszego właściciela, gminy Jarocin - podkreśla prezes. Przypomnijmy, że gminna spółka pozyskała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013 blisko 5,5 mln złotych.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu możliwy był zakup 13 nowoczesnych autobusów o wartości ponad 7,1 mln zł. - Działania zarządu Jarocińskich Linii Autobusowych zawsze ukierunkowane były na podnoszenie standardów w zakresie komfortu i bezpieczeństwa jazdy pasażerów. Nasza gminna spółka nieustannie się rozwija, wprowadza coraz lepsze rozwiązania, wszystko to z myślą o tych, którzy korzystają i będą korzystać z naszych linii - podkreśla Stanisław Martuzalski, burmistrz Jarocina. Nowe pojazdy są napędzane ekologicznymi silnikami EURO 5. - Spełniają one najbardziej rygorystyczną normę czystości spalin EEV, czyli emitującą minimalną ilość wydalanych zanieczyszczeń tlenku węgla i azotu do powietrza - tłumaczy prezes Mirkiewicz. Wszystkie pojazdy są klimatyzowane i wyposażone w monitoring, posiadają też system samogaszący w razie pożaru.

Symbol to ogólnopolski program promocyjny, prowadzony przez redakcję Monitora Rynkowego w Dzienniku Gazecie Prawnej. Jego celem jest wyłonienie i uhonorowanie instytucji, których marka stała się reprezentatywna i tożsama z działalnością całej branży. Oddzielną kategorią Programu są EuroSymbole, które otrzymały firmy z sukcesem pozyskujące i wykorzystujące środki z funduszy unijnych. Symbol 2012 to druga edycja programu, w której wyróżniono 50 laureatów w 30 kategoriach.

Źródło: jarocin.pl